Home > Vot 2017 > Finalisti 2017

Categoria I - Premiul Asistentul Social al Anului 2016

1

ZANOSCHI ELENA MIHAELA (VASLUI)

2

CIOBOTARU GABRIEL (ILFOV)

3

PETRACHE VALENTINA (BUCUREȘTI)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul protecţiei drepturilor copilului

1

DOHOTARU-PLETOIANU MARIUS SERGIU (VASLUI)

2

HURDUC MIHAELA (IASI)

3

HODREA MARIA CAMELIA (CLUJ)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor cu dizabilităţi

1

NICULETE LOREDANA-IONICA (GORJ)

2

BULGARU CLAUDIA-LĂCRĂMIOARA (VASLUI)

3

NECHITA CLAUDIA (SIBIU)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul sănătate – servicii medicale

1

LUNCANU SIMONA ALINA (VASLUI)

2

MACARIE LILIANA (SIBIU)

3

MĂRUŢOIU MARIA CORINA (GORJ)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul reintegrarii sociale a persoanei private de libertate

1

GROSU NICUȘOR (IAȘI)

2

PEŞTE CRISTINA PETRONELA (ARAD)

3

STROIE SAVETA RODICA (BIHOR)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii persoanelor fără adăpost

1

PIELE TAMARA (DOLJ)

2

FLOROAICA DECEBAL MARIUS (ARGEȘ)

3

GHEBA MIHAELA (VRANCEA)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor varstnice şi îngrijrii la domiciliu

1

PLEȘA GHEORGHE (BUCUREȘTI)

2

ZAI ADELA MARIA (CLUJ)

3

GOȚIA RAMONA (ALBA)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul combaterii discriminării/ minorităţi

1

ANDREI FLORENTINA (CONSTANȚA)

2

SURLEA (DIȚĂ) RAMONA ADINA (DOLJ)

3

ICLODEAN-LAZĂR MAGDA (CLUJ)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii sociale – economie sociala

1

MORARU ELIZA (PRAHOVA)

2

STAN DUMITRIȚA (CONSTANȚA)

3

OSTAHIE (GHERASIM) IOANA (BIHOR)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul asistenţei sociale comunitare

1

DRAGOMIR MARIA-SIMONA (SIBIU)

2

AVRAM LUISA (BACĂU)

3

GULEI ALEXANDRU-STELIAN (IAȘI)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul prevenirii / reducerii riscurilor asociate infecţiei cu HIV, consumului de droguri şi exploatării sexuale;

1

ENACHE MARIANA (CONSTANȚA)

2

BEBU MARIANA MIHAELA (BUCUREȘTI)

3

MĂRUŢOIU MARIA CORINA (GORJ)

Categoria III - Premiul pentru jurnalism

1

IULIAN BOBIRNEA (TV Trinitas)

2

CATRINEL DANA COJOCARU (TV Neamt)

3

MINODORA LUPU (Radio Vocea Evangheliei Sibiu)

Categoria III - Premiul politicianul anului

1

EPURE GHEORGHE (Primăria Polovragi, jud, Gorj)

2

MACREA MARIA (PSD Cluj)

3

DASCĂLU NICOLAE LIVIU (Primăria Mărăcineni, jud. Argeș)

Categoria III - Premiul instituţia anului

1

ASOCIAȚIA ACCES OLTENIA

2

SPAS - PRIMĂRIA MUNICIPIULUI BAIA MARE

3

DGASPC OLT

Categoria III - Premiul personalitatea anului în promovarea educaţiei şi formării în asistenţă sociala

1

SORESCU EMILIA (Universitatea din Craiova)

2

TOHOTAN IOAN (Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca, Centrul Universitar Nord din Baia Mare;)

3

CONSTANTINESCU MARIA (Universitatea din Pitești)

Categoria III - Premiul de excelenţă pentru promovarea profesie liberale de asistent social

1

GHIȚULESCU NELIDA MARINELA (ARGEȘ)

2

CORMAN SORINA (SIBIU)

Categoria III - Premiul pentru întreaga carieră în promovarea asistenţei sociale

1

ACHIȚEI ANGELA (PREȘEDINTE FUNDAȚIA ALĂTURI DE VOI IAȘI)

2

ARMEANU-ȘTEFĂNICĂ IONEL (DIRECTOR GENERAL DGASPC VASLUI)

3

ROTH MARIA (PROFESOR UNIVERSITAR DOCTOR - UNIVERSITATEA 'BABEȘ-BOLYAI' DIN CLUJ NAPOCA)

Categoria III - Premiul pentru cea mai activă sucursala CNASR

1

SUCURSALA TERITORIALA TULCEA

2

SUCURSALA TERITORIALA PRAHOVA

3

SUCURSALA TERITORIALA BACĂU

Finaliștii Galei Naţionale a Excelenţei în Asistenţa Socială, ediţia 2017 vor fi afișați în urma desfășurării etapei de jurizare (28 februarie – 13 martie).