Home > Premii si castigatori > Finalistii

Categoria I - Premiul Asistentul Social al Anului 2018

1

LUPU DANIELA (BRAȘOV)

2

MĂGURĂ AURORA (VÂLCEA)

3

VARTOLOMEI MARIONELA (IAȘI)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul protecţiei drepturilor copilului

1

LĂCĂTUŞU EMANUELA-NICOLETA (TIMIȘ)

2

SZANTO ILDIKO (BIHOR)

3

HANCIȘ SIMONA (SATU MARE)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor cu dizabilităţi

1

MATEI ELENA (IAȘI)

2

MARINESCU ROXANA (MEHEDINȚI)

3

BĂRBULESCU (IORDACHE) LAURA NICOLETA (BRAȘOV)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul sănătate – servicii medicale

1

AIOANE LIVIA (BOTOȘANI)

2

NEAGU GABRIELA (DÂMBOVIȚA)

3

MACARIE ANCA-ADINA (BACĂU)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul reintegrarii sociale a persoanei private de libertate

1

SILIŞTEANU ŞTEFANA-ANDREEA (BACĂU)

2

BACIU CONSTANŢA CAMELIA (PRAHOVA)

3

VÎRBAN MĂDĂLINA-RUXANDRA (GIURGIU)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii persoanelor fără adăpost

1

CARAGAŢĂ DANIELA (TULCEA)

2

PIELE TAMARA (DOLJ)

3

ALBERT MARIANA (BUCUREȘTI)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor vârstnice şi îngrijrii la domiciliu

1

STOICA EUGENIA (SIBIU)

2

LUPEI ANA-MARIA (TIMIȘ)

3

BORDEI SIMONA-IULIANA (BACĂU)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul combaterii discriminării/ minorităţi

1

CIOBANU ELISABETA (IAȘI)

2

SĂCUI DOINA (TULCEA)

3

GROZA IONELA (DOLJ)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii sociale – economie sociala

1

ENACHE MIHAI (DOLJ)

2

ŞTEFAN ELISABETA (IAȘI)

3

NICA FLOARE (CARAȘ SEVERIN)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul asistenţei sociale comunitare

1

RAŢIU-BĂLGĂRĂZAN DANIELA-IOSEFINA (SIBIU)

2

MARIN ROXANA ANDREEA (BUCUREȘTI)

3

BONTEA OANA-ELENA (VASLUI)

 

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul prevenirii / reducerii riscurilor asociate infecţiei cu HIV, consumului de droguri şi exploatării sexuale;

1

PECHIANU SIMONA-ELENA (VASLUI)

2

MIRCEA ELENA (CONSTANȚA)

3

RUSU MARILENA LĂCRĂMIOARA (IAȘI)

 

Categoria III - Premiul pentru jurnalism

1

RAMONA SĂSEANU (TVR CRAIOVA)

2

PAULA HERLO (ROMÂNIA TE IUBESC)

3

MAURA ANGHEL (ZIARUL EVENIMENTUL REGIONAL AL MOLDOVEI IAȘI)

 

Categoria III - Premiul politicianul anului

1

ADRIAN SOLOMON, DEPUTAT PSD (VASLUI)

2

DORIN GHEORGHE NISTOR, PRIMARUL MUNICIPIULUI SEBEȘ (ALBA)

3

TAMARA CIOFU, DEPUTAT PSD (BOTOȘANI)

 

Categoria III - Premiul instituţia anului

1

DIRECŢIA DE ASISTENȚĂ SOCIALĂ SBEȘ (ALBA)

2

ASOCIAȚIA CĂSUȚA BUCURIEI (CLUJ)

3

CRUCEA ROȘIE ROMÂNĂ

 

Categoria III - Premiul personalitatea anului în promovarea educaţiei şi formării în asistenţă sociala

1

NICU GAVRILUȚA (UNIVERSITATEA "ALEXANDRU IOAN CUZA" din IAȘI)

2

VENERA BUCUR (UNIVERSITATEA DE VEST DIN TIMIȘOARA)

3

DANIELA ȘOITU (UNIVERSITATEA "ALEXANDRU IOAN CUZA" din IAȘI )

 

Categoria III - Premiul de excelenţă pentru promovarea profesie liberale de asistent social

1

CIAS IAGĂR LAVINIA (SIBIU)

2

CIAS SORESCU EMILIA MARIA (DOLJ))

3

CIAS PETROVICI MIHAELA IRINA (BUCUREȘTI)

 

Categoria III - Premiul pentru întreaga carieră în promovarea asistenţei sociale

1

LUNGU CARMEN (CRUCEA ROȘIE ROMÂNĂ - FILIALA CONSTANȚA)

2

PĂDUREAN TEODOR-MIHAIL (ASISTENT SOCIAL SIBIU)

3

MIHAI FELICIA (ASISTENT SOCIAL BOTOȘANI)

 

Categoria III - Premiul pentru cea mai activă sucursala CNASR

1

SUCURSALA TERITORIALA IAȘI

2

SUCURSALA TERITORIALA DOLJ

3

SUCURSALA TERITORIALA VASLUI