Home > ARHIVA > Gala Naţională a Excelenţei în Asistenţa Socială 2016 > Nominalizare premii 2016

CEREMONIA DE DECERNARE A PREMIILOR
NOMINALIZATI IN FINALA GALEI NATIONALE A EXCELENTEI IN ASISTENTA SOCIALA IN URMA ETAPEI DE JURIZARE

Premiul Asistentul Social al anului 2015

1

Craciun Ana-Maria (Timis)

2

Garleanu Alina (Vrancea)

3

Rus Adelina-Mariana (Caras Severin)

 

Premiul pentru asistentul social din domeniul protecţiei copilului

1

Budai Simona-Smarandita (Iasi)

2

Saulescu Ramona-Nicoleta (Gorj)

3

Savin Stefania (Vaslui)

Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor cu dizabilităţi

1

Drumea Oana (Vaslui)

2

Stan Bogdan Ionut (Vaslui)

3

Tamas Adina (Bihor)

Premiul pentru asistentul social din domeniul sănătate – servicii medicale

1

Anania Petruta (Brasov)

2

Diaconu Nicoleta-Emilia (Bucuresti)

3

Linca Maria  (Bucuresti)

Premiul pentru asistentul social din domeniul reintegrării sociale a persoanei private de libertate

1

Dunare Ana Cristina (Brasov)

2

Irimia Cristina Elena (Iasi)

3

Pop Maria-Marcela (Satu Mare)

Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii persoanelor fără adăpost

1

Lupou Camelia (Cluj)

2

Sipos Timeea (Satu Mare)

3

Tapescu Radu (Maramures)

Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor vârstnice şi îngrijrii la domiciliu

1

Cociorva Gheorghe (Bihor)

2

Gotia Ramona (Alba)

3

Istrate Ramona (Vaslui)

Premiul pentru asistentul social din domeniul combaterii discriminării/ minorităţi

1

Adascalitei Anamaria (Cluj)

2

Avram Marcela (Constanta)

3

Moldovan Ionut (Maramures)

Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii sociale – economie socială

1

Draghia Elisabeta-Amalia (Timis)

2

Garleanu Alina (Vrancea)

3

Tudosa Ciprian (Bacau)

Premiul pentru asistentul social din domeniul asistenţei sociale comunitare

1

Aboghioaie Petru (Botosani)

2

Marinescu Vasile-Sorin (Bucuresti)

3

Nicoara Flavius-Dacian (Maramures)

Premiul pentru asistentul social din domeniul prevenirii/ reducerii riscurilor asociate infecției cu HIV, consumului de droguri și exploatării sexuale

1

Bobe Nicoleta Veronica (Dambovita)

2

Mariu Ioana (Iasi)

3

Pesek Kinga (Satu Mare)

Premiul pentru jurnalism

1

BREANA LAURA (VRANCEA - MONITORUL DE VRANCEA

2

DIACONIUC RALUCA DARIA (RADIO IASI)

3

VLADIMIRESCU IOANA (INFORMATIA ZILEI SATU MARE)

Premiul politicianul anului

1

BOLOJAN ILIE GAVRIL (Primar Oradea, jud. Bihor)

2

FEDEROVICI DOINA-ELENA (Senator PSD de Botosani)

3

SOLOMON ADRIAN (Deputat PSD de Vaslui)

Premiul instituţia anului

1

ASOCIATIA VASILIADA

2

SPITALUL DE PSIHIATRIE "GHEORGHE PREDA" SIBIU

3

SPITALUL DE PSIHIATRIE MURGENI, jud. VASLUI

Premiul personalitatea anului 2015 în promovarea educaţiei şi formării în asistenţa socială

1

Andrioni Felicia (Universitatea din Petrosani)

2

Csaba Degi Laszlo (Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala, Universitatea Babes-Bolyai din Cluj-Napoca)

3

Sorescu Emilia  (Facultatea de Drept si Stiinte Sociale, Universitatea din Craiova)

Premiul de excelenţă pentru promovarea profesiei liberale de asistent social

1

Ionita Elena Maria (Bucuresti)

2

Itu Alina (Bucuresti)

3

Plesa George (Bucuresti)

Premiul pentru întreaga carieră în promovarea asistenţei sociale

1

Cojan Rodica (Timis)

2

Nicolas Daniela (Vrancea)

3

Pavel Chirila (Caras Severin)

Premiul pentru cea mai activă sucursală CNASR

1

Satu-Mare

2

Tulcea

3

Vrancea

 

*Lista este redata in ordine alfabetica