Home > Premii si castigatori > Nominalizare premii

Etapa votului online s-a închis. Persoanele care au trecut în etapa de jurizare sunt afișate mai jos. Etapa jurizării va avea loc în perioada 28 februarie-13 martie 2017.

 

Categoria I - Premiul Asistentul Social al Anului 2016

1

LĂZEANU CLAUDIU (DOLJ)

2

ZANOSCHI ELENA MIHAELA (VASLUI)

3

CIOBOTARU GABRIEL (ILFOV)

4

PETRACHE VALENTINA (BUCUREȘTI)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul protecţiei drepturilor copilului

1

DOHOTARU-PLETOIANU MARIUS SERGIU (VASLUI)

2

SUCIOAIA MIHAELA-DORINA (NEAMȚ)

3

HURDUC MIHAELA (VASLUI)

4

DRĂGAN EMANUELA-MARINELA (BIHOR)

5

CHINDRIȘ NICOLETA (CLUJ)

6

AMZA GABRIELA NICOLETA (BRAȘOV)

7

HODREA MARIA CAMELIA (CLUJ)

8

BUCUR LAVINIA-ILEANA (DOLJ)

9

ANECULĂESEI BACIU ANA MARIA (CONSTANȚA)

10

DĂNCIULESCU ELENA-MIHAELA (GORJ)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor cu dizabilităţi

1

NICULETE LOREDANA-IONICA (GORJ)

2

BULGARU CLAUDIA-LĂCRĂMIOARA (VASLUI)

3

MANCAŞ MARIANA (NEAMȚ)

4

NECHITA CLAUDIA (SIBIU)

5

LĂZĂROIU GABRIELA (BACĂU)

6

DOROFTEI CRISTINA (SUCEAVA)

7

UZUNIA NASTASIA (TULCEA)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul sănătate – servicii medicale

1

LUNCANU SIMONA ALINA (VASLUI)

2

SIMU ADRIANA-MARIA (TIMIȘ)

3

MACARIE LILIANA (SIBIU)

4

MĂRUŢOIU MARIA CORINA (GORJ)

5

SORLESCU RALUCA-PETRONELA (BOTOȘANI)

6

IOAN VIOLETA (DÂMBOVIȚA)

7

SESCU TANIA-OTILIA (SATU MARE)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul reintegrarii sociale a persoanei private de libertate

1

GROSU NICUȘOR (IAȘI)

2

PEŞTE CRISTINA PETRONELA (ARAD)

3

STROIE SAVETA RODICA (BIHOR)

4

LUNGU PAUL (CONSTANȚA)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii persoanelor fără adăpost

1

PIELE TAMARA (DOLJ)

2

FLOROAICA DECEBAL MARIUS (ARGEȘ)

3

GHEBA MIHAELA (VRANCEA)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor varstnice şi îngrijrii la domiciliu

1

PLEȘA GHEORGHE (BUCUREȘTI)

2

ZAI ADELA MARIA (CLUJ)

3

GOȚIA RAMONA (ALBA)

4

HAMZA CLAUDIA GINA (VASLUI)

5

DUMITRU ELENA (NEAMȚ)

6

BOTEZATU GEORGETA-VASILICA (BACĂU)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul combaterii discriminării/ minorităţi

1

ANDREI FLORENTINA (CONSTANȚA)

2

SURLEA (DIȚĂ) RAMONA ADINA (DOLJ)

3

ICLODEAN-LAZĂR MAGDA (CLUJ)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii sociale – economie sociala

1

MORARU ELIZA (PRAHOVA)

2

STAN DUMITRIȚA (CONSTANȚA)

3

OSTAHIE (GHERASIM) IOANA (BIHOR)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul asistenţei sociale comunitare

1

MONAC SORINA (NEAMȚ)

2

IAROS (JURCAN) ȘTEFANIA (AEAD)

3

POTINCHE ALIN (IALOMIȚA)

4

ONETE IULIANA (CONSTANȚA)

5

DUȚULESCU LILIANA-CARMEN (VÂLCEA)

6

DRAGOMIR MARIA-SIMONA (SIBIU)

7

AVRAM LUISA (BACĂU)

8

GULEI ALEXANDRU-STELIAN (IAȘI)

Categoria II - Premiul pentru asistentul social din domeniul prevenirii / reducerii riscurilor asociate infecţiei cu HIV, consumului de droguri şi exploatării sexuale;

1

ENACHE MARIANA (CONSTANȚA)

2

BEBU MARIANA MIHAELA (BUCUREȘTI)

3

MĂRUŢOIU MARIA CORINA (GORJ)

Categoria III - Premiul pentru jurnalism

1

IULIAN BOBIRNEA (TV Trinitas)

2

CATRINEL DANA COJOCARU (TV Neamt)

3

MINODORA LUPU (Radio Vocea Evangheliei Sibiu)

4

CORNELIA DUNAREANU (Banat TV)

Categoria III - Premiul politicianul anului

1

EPURE GHEORGHE (Primăria Polovragi, jud, Gorj)

2

MACREA MARIA (PSD Cluj)

3

DASCĂLU NICOLAE LIVIU (Primăria Mărăcineni, jud. Argeș)

Categoria III - Premiul instituţia anului

1

ASOCIAȚIA ACCES OLTENIA

2

ASOCIAȚIA „SF. VOIEVOD ȘTEFAN CEL MARE - HÂRJA”

3

SPAS - PRIMĂRIA MUNICIPIULUI BAIA MARE

4

ASOCIAȚIA UMANITARĂ 'CODRIN - OCROTIȚI COPIII CE VOR RĂMÂNE DOAR COPII' PIATRA NEAMȚ

5

DGASPC OLT

Categoria III - Premiul personalitatea anului în promovarea educaţiei şi formării în asistenţă sociala

1

SORESCU EMILIA (Universitatea din Craiova)

2

TOHOTAN IOAN (Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca, Centrul Universitar Nord din Baia Mare;)

3

CONSTANTINESCU MARIA (Universitatea din Pitești)

Categoria III - Premiul de excelenţă pentru promovarea profesie liberale de asistent social

1

GHIȚULESCU NELIDA MARINELA (ARGEȘ)

2

CORMAN SORINA (SIBIU)

3

TÎRNĂCOP VALENTIN-CRISTINEL (CLUJ)

Categoria III - Premiul pentru întreaga carieră în promovarea asistenţei sociale

1

ACHIȚEI ANGELA (PREȘEDINTE FUNDAȚIA ALĂTURI DE VOI IAȘI)

2

ARMEANU-ȘTEFĂNICĂ IONEL (DIRECTOR GENERAL DGASPC VASLUI)

3

ROTH MARIA (PROFESOR UNIVERSITAR DOCTOR - UNIVERSITATEA 'BABEȘ-BOLYAI' DIN CLUJ NAPOCA)

4

HEROI CLEOPATRA (ASISTENT SOCIAL PRAHOVA)

Categoria III - Premiul pentru cea mai activă sucursala CNASR

1

SUCURSALA TERITORIALA TULCEA

2

SUCURSALA TERITORIALA PRAHOVA

3

SUCURSALA TERITORIALA BACĂU