Home > ARHIVA > Gala Naţională a Excelenţei în Asistenţa Socială 2015 > Nominalizare premii 2015

Nominalizare premii

Premiul asistentul social al anului 2014

Botea Loredana (Sibiu)

Ceausescu Denisia-Cornelia (Valcea)

Marinescu Vasile-Sorin (Bucuresti)

Premiul pentru asistentul social din domeniul protecţiei copilului 

Isaicu Lucian (Iasi) 

Rudeanu Elena (Prahova) 

Simu Adriana (Gorj) 

Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor cu dizabilităţi

Radulescu Alina (Brasov) 

Stan Bogdan - Ionut (Vaslui) 

Vasinc Tamara (Cluj) 

Premiul pentru asistentul social din domeniul sănătate – servicii medicale

Soroaga Maria - Larisa (Bucuresti) 

Stratulat Viorel - Sergiu (Vaslui) 

Tabacaru Geta (Galati) 

Premiul pentru asistentul social din domeniul reintegrarea socială a persoanei private de libertate

Golovatii Andreea (Ilfov) 

Mititelu Ramona Voinita (Vaslui) 

Stefan Ana Cristina (Brasov) 

Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii persoanelor fără adăpost

Bala Cristina-Maria (Satu Mare) 

Ciurezu Augustin (Arges) 

Floroaica Decebal (Arges) 

Premiul pentru asistentul social din domeniul persoanelor vârstnice şi îngrijrii la domiciliu

Cociorva Gheorghe (Bihor) 

Popescu Viorel (Dolj) 

Urumov Daniela (Vaslui) 

Premiul pentru asistentul social din domeniul combaterii discriminării/ minorităţi

Aonicesei Marius (Iasi)

Avram Marcela (Constanta)

Ciurezu Augustin (Arges)

Premiul pentru asistentul social din domeniul incluziunii sociale – economie socială

Ceausescu Denisia (Valcea)

Petcu Mirela (Vaslui)

Romila Lucia (iasi)

Premiul pentru asistentul social din domeniul asistenţei sociale comunitare

Magher Maria ( Sibiu)

Mocanu Elena (Iasi)

Neculau Ionela-Lorena (Prahova)

Premiul pentru asistentul social din domeniul prevenirii/ reducerii riscurilor asociate infecției cu HIV, consumului de droguri și exploatării sexuale 

Becheru Cristi-Constantin (Caras)

Ciobanu Ramona (Iasi)

Streza Teodora (Sibiu)

Premiul pentru jurnalism 

Cojocaru Andrada (Radio Oltenia Craiova)

Dascalu Bulina Adriana (Televiziunea Intermedia - Suceava)

Sgaverdea Laura (Radio Resita Romania)

Premiul politicianul anului

Boghicevici Claudia - Deputat

Caragata Valeriu - Administrator public - Consiliul Judetean Vaslui

Gaju Mariana - Primar comuna Cumpana, jud. Constanta

Premiul instituţia anului

Departamentul de Asistenta Sociala - Universitatea de Vest din Timisoara (Timis)

DGASPC Bacau

DGASPC Vaslui

Premiul personalitatea anului 2014 în promovarea educaţiei şi formării în asistenţa socială

Popp Lavinia Elisabeta (Caras-Severin)

Runcan Patricia (Timis)

Soitu Daniela (Iasi)

Premiul de excelenţă pentru promovarea profesiei liberale de asistent social

Ghitulescu Nelida (Arges)

Sorescu Emilia (Dolj)

Tirnacop Valentin (Cluj)

Premiul pentru întreaga carieră în promovarea asistenţei sociale

Brasoveanu Sorin (Bacau)

Karaksony Niculina (Iasi)

Teoroc Cristina (Ilfov)

Premiul pentru cea mai activă sucursală CNASR

Bihor

Iasi

Neamt